MEDIA CONVERTOR GIGABIT/2SFP+2RJ45 XTR1000


- Respectă standardele IEEE 802.3u 10/100/1000Base-TX si 1000Base-FX
- Funcţionează la 1000Mbps īn modul Full-Duplex pe port-urile TX şi FX
- Media convertor Gigabit pentru modul SFP miniGbic, 1000/100/10 Base-T
- Suportă auto MID/MID-X pentru port-ul TX
- Port-ul FX suportă modul hot-swap
- Transmisie prin fibră optică multi-mode pānă la 3km, si single-mode pānă la 120km
- Contine 2 porturi RJ45 10/100/1000Base-Tx + 2 porturi SFP 1000Base-Fx.
- Accepta module standard SFP 1.25G (miniGbic) pe fibra SM sau MM
- Indicatoare LED uşor de vizualizat, indică starea de funcţionare pentru a monitoriza activitatea reţelei
- Adaptor alimentare extern
- Necesita modul SFP gigabit ( modulul nu este inclus in pret)

Specificatii tehnice:

Standarde şi protocoale

IEEE 802.3ab, IEEE 802.3z, IEEE 802.3x

Funcţii de bază

Controlul fluxului Full Duplex (IEEE 802.3x)
Extinde distanţa pentru fibră cu pānă la 0.5km utilizānd fibră 50/125um

Porturi

2 port SC
2 port RJ45 1000M (Auto MDI/MDIX)

Lungime de undă

In dependenta de modulul SFP folosit

Distanta max.

Cablu UTP categoria 5, 5e (maxim 100m)
Fibra optica multi-mode: 0.55-3km in dependenta de  SFP utilizat.
Fibra optica single-mode: 10-120km in dependenta de  SFP utilizat.

Dimensiuni (l*L*H)/p>

125.0*82.0*28.0 mm

Alimentare

Adaptor alimentare extern (DC 5V / 2A)

Mediu

Temperatură de operare: -10℃~55℃
Temperatură depozitare: -40℃~85℃
Umiditate de operare: 5%~90% fără condensare